• ELIŠKA | KRAJSKÝ ÚSPĚCH V CHEMII

KRAJSKÝ ÚSPĚCH V CHEMII
ZŠ Bánov | Otrokovice | 13. 12. 2022
- - - - - - - - - -
I letos se naše škola zapojila do celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky. Ze školního kola postoupili 3 nejlepší žáci do kola krajského, které se konalo na Střední průmyslové škole v Otrokovicích.
S dalšími 90ti žáky ze základních škol našeho kraje si své znalosti poměřili 3 žáci z 9.A – Eliška, Veronika a Jindřich.
Do regionálního finále postoupilo 30 nejlepších řešitelů chemických úkolů a pro naši školu je výbornou zprávou, že Eliška získala třetí nejvyšší počet bodů a bude tak naši školu reprezentovat i ve třetím kole, které prověří laboratorní dovednosti soutěžících.
Veronika a Jindra sice do dalšího kola nepostoupili, ale i tak jim patří velký dík za nasazení a reprezentaci naší školy. Elišce moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další fázi soutěže!
fota a text: Veronika Gregárková, vyučující chemie