ŠKOLNÍ DRUŽINA

Ve školním roce 2024/2025 jsou otevřena TŘI oddělení školní družiny pro 1. – 3. třídu ZŠ. Provoz školní družiny je od konce vyučování do 15.45 hodin.

1. oddělení - přízemí (DOLNÍ DRUŽINA)
vychovatelka Jitka Vítková tel. 725 961 752

2. oddělení - 1. patro (PROSTŘEDNÍ DRUŽINA)
vychovatelka Iva Vítková tel. 725 859 527

3. oddělení - 2. patro (HORNÍ DRUŽINA)
vychovatelka Zuzana Švehlíková

Úplata za školní družinu:
- výše úplaty za školní družinu činí 150,- Kč měsíčně
- úplata je hrazena jedenkrát za rok částkou 1500,- Kč složenkou nebo bankovním převodem na účet školy
- splatnost úplaty je do 30. 9. nového školního roku

HLÍDÁNÍ DĚTÍ VE ŠKOLNÍM KLUBU

Žákům ze 4. - 5. třídy nabízíme pobyt ve Školním klubu ZŠ Bánov v čase 12:30 - 14:30.
Je nutné se přihlásit zvlášť u paní vychovatelky Evy Chovancové.
vychovatelka Eva Chovancová

RANNÍ HRANÍ

Je hlídání dětí v čase 6:40 - 7:25. Do RANNÍHO HRANÍ je nutné se přihlásit zvlášť u třídních učitelek.

- - - - - - - - - - -

OCHRANA MĚKKÉHO CÍLE
Vzhledem k tragédii na FF UK (12/2023) se snažíme omezit množství lidí pohybujících se v budově školy.
Proto jsme vybavili řadu učeben videotelefony a do školního řádu zařazujeme

JAK VYZVEDÁVAT DĚTI ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY a ŠKOLNÍHO KLUBU

Zákonný zástupce přivádějící dítě do školy se zdržuje pouze v šatně a to po dobu nezbytně nutnou. Žáci ani zákonní zástupci nepouští do budovy cizí osoby bez vědomí zaměstnanců školy. Zákonný zástupce vyzvedává dítě ze školní družiny nebo školního klubu tak, že vždy zazvoní u  vchodu na videotelefon, informuje vychovatelku o své přítomnosti a vyčká příchodu dítěte do  šatny. Zákonný zástupce se zdržuje pouze v šatně školy.

Charakteristika Školní družiny ZŠ Bánov

Školní družina ZŠ Bánov (dále jen ŠD) realizuje výchovnou, vzdělávací a zájmovou činnost mimo vyučování.

Činnosti probíhají formou pravidelných, průběžných a příležitostných aktivit z oblasti vzdělávací, odpočinkové, rekreační a zájmové činnosti.

Pravidelné činnosti jsou dány každodenním zaměstnáním oddělení dle týdenní skladby zaměstnání.

Průběžné činnosti jsou tvořeny spontánními aktivitami dětí – při činnostech odpočinkových,

rekreačních a při pohybu venku nechat dětem prostor k individuálnímu výběru her.

Příležitostné činnosti jsou činnosti, překračující rámec jednoho oddělení (vánoční besídka, vánoční dílna a jarmark, výrobky pro budoucí prvňáčky, …).

Práce ŠD je zcela samostatnou oblastí výchovně vzdělávací činnosti a řídí se specifickými pravidly pedagogiky volného času.