• SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2021

SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2021 | ŠESŤÁCI V AKCI
středa 19. 5. 2021
- - - - - - - - - - - -
Každý rok je pro žáky šestých ročníků výzvou účast v Souboji čtenářů. Letošní podmínky však nebyly pro přípravu na soutěž ideální. Motivace k četbě v distanční výuce je někdy až nemožná… Kolektivní příprava je komplikovaná a benefity plynoucí ze společných zážitků při četbě často úplně vzaly za své. Ale nám se to přes všechna úskalí podařilo a 12. 5. a 19. 5. jsme se zapojili do soutěže.

Děti ze šestek četly celkem pět knižních titulů, ve své skupince si vypracovávaly otázky pro spolužáky, aby si vzájemně ověřily pozorné čtení a byly k soutěži připraveny. Soutěžní kolo proběhlo přes počítač, kdy se v omezeném časovém limitu muselo odpovědět celkem na 25 otázek. Snad jsme vše zvládli se ctí a s napětím budeme čekat na páteční vyhlášení výsledků. A že nás nezaskočí ani karanténa některých spolužáků, je už samozřejmost. Díky veškeré dostupné technice i výukovému prostředí Microsoft Teams a paní učitelce Mačkové jsme byli ve spojení klidně i se spolužáky ze Suché Loze a Starého Hrozenkova.
Všem dvaceti čtyřem zapojeným šesťákům patří pochvala a snad jste si čtení i soutěž užili! fotogalerie je ZDE
Mgr. Hana Boráková